O nás

Svůj program staví Jihočeská zelenina a.s. na základech dlouholetých zkušeností v oblasti zpracování, skladování a distribuce zeleniny. V roce 1997 jsme zřídili linku na zpracování čerstvé chlazené zeleniny a kysaného zelí a ihned v následujícím roce jsme se zařadili mezi přední zpracovatele čerstvé zeleniny v České republice.

V současné době je Jihočeská zelenina a.s. schopna pružně reagovat na potřeby a přání svých zákazníků především díky dlouholetým zkušenostem, stále se vylepšujícím technologiím a dostatečné výrobní kapacitě.

Naší velkou předností je v první řadě fakt, že zpracováváme výhradně čerstvou zeleninu, která je následně vhodně balena a uchovávána při teplotách 0 °C–5 °C. Vysoký nutriční a vitamínový obsah látek potřebných pro zdravou výživu je samozřejmostí, především díky rychlému a šetrnému zpracování. Naše produkty jsou převážně vyráběny bez použití chemických konzervantů.

Sortiment dle Vašich požadavků - Flexibilita je jednou z našich hlavních vlastností. Dokážeme se rychle přizpůsobit situaci na trhu i přání jednotlivých zákazníků. Pokud jste nenašli v našem sortimentu přesně to, co jste hledali, tak nás prosím kontaktujte.

Sídlo společnosti se nachází v jihočeských Vodňanech, na trase mezi Pískem a Českými Budějovicemi.

Na úplném počátku Jihočeské zeleniny a.s.stál její mateřský subjekt Jednotné zemědělské družstvo Vodňany, které bylo založeno již v roce 1953.
V roce 1980 se Jednotné zemědělské družstvo Vodňany začíná rozrůstat. Na rozloze o 12 ha vybudovává zelinářský komplex se specializací na pěstování rychlené zeleniny (např. ředkvičky, okurky, hlávkový salát, papriky, kedlubny…) ve sklenících. Dále se pěstuje na polích pod stálou závlahou polní zelenina (např. mrkev, celer, petržel, zelí hlávkové bílé i červené…).

Jako důsledek transformace zemědělských podniků v letech 1992–1993 došlo k rozdělení Jednotného zemědělského družstva Vodňany na dva samostatně hospodařící subjekty: Zemědělské družstvo Vodňany, jehož podnikatelskou činností zůstala veškerá zemědělská činnost a Výrobně obchodní družstvo Vodňany, které převzalo kompletní činnost zabývající se pěstováním zeleniny.

Samotná společnost Jihočeská zelenina a.s. potom vznikla změnou právní formy z Výrobně obchodního družstva Vodňany, které se tedy od roku 1994 samostatně zabývalo pěstováním, zpracováním a distribucí zeleniny.

Jihočeská zelenina trade s.r.o. je zapojená do


Ovoce a zelenina do škol


Skutečně zdravá škola

V případě zájmu nás kontaktujte na obchod@zeleninatrade.cz nebo telefonicky na čísle: +420 730 815 060